Semináře pro střední školy 2019-03-15T17:50:13+00:00

Semináře pro střední školy

Co nás naučilo cestování a podnikání (a ve škole nám to zapomněli říct)

Hledáte zdroje ke studiu a další inspiraci po přednášce?

Připravili jsme pro vás přehledný seznam užitečných webů s přednáškami, kurzy či články, které se vám budou hodit. Zároveň průběžně vybíráme zajímavé talky a kurzy, které nás zaujmou.

ZDROJE KE STUDIU
PRAVIDELNÁ INSPIRACE

O čem jsou LeapMakers semináře?

Ještě nedávno jsme všichni seděli ve školních lavicích a pamatujeme si, co nám chybělo. Silné vzory, obecný rozhled, co je v dnešním světě vlastně možné, a víra v naše vlastní unikátní talenty. Dnes chceme studentům předat alespoň něco z toho, co jsme se ve světě naučili, podělit se o vlastní příběh a ukázat jim, kam dál. Připravili a otestovali jsme s LeapMakers seminář, kde ve 2 vyučovacích hodinách předáme 50 až 60 studentům maximum toho, co je možné.

Čeho chceme dosáhnout?

 • Posílit sebevědomí a víru ve vlastní schopnosti, ale zároveň ukázat, že je nutné vzít na sebe zodpodpovědnost sám za sebe a svoje činy
 • Posílit důvěru v ostatní a schopnost spolupráce
 • Ukázat, že pro růst a rozvoj je nejdůležitější zvídavost, schopnost si spojovat informace, hledat souvislosti a držet tempo s rychle se měnícím světem. Motivovat k dalšímu vzdělávání, rozšiřování obzorů a zlepšování se.
 • Poukázat na potřebu kritického myšlení při zpracovávání informací.
 • Motivovat k samostatnému hledání přístupu k životu a takovému životnímu stylu, díky kterému budou lidi opravdu šťastní
 • Posílit chuť k hledání individuálních silných stránek mimo vyučované předměty a jejich uplatnění na pracovním trhu
 • Podpořit chuť podnikat a měnit vlastní sny v realitu

Seminář svým obsahem naplňuje několik důležitých bodů Rámcového vzdělávacího programu (RVP) pro střední školy a to především tyto:

 • 5.5 Člověk a svět práce,
  • uplatnění profesních předpokladů zodpovědným výběrem povolání;
  • rozpoznávání aktuálních požadavků mezinárodního trhu práce a ke schopnosti na ně pružně reagovat.
 • 6.1 Osobnostní a sociální výchova a
 • 6.5 Mediální výchova.

Jak toho dosáhneme?

 • Ukážeme naši postupnou cestu ke splněným snům – od samých začátků a slepých uliček až po současné projekty, životní styl i další plány
 • Předáme studentům zkušenosti z cest i podnikání, které se přímo vážou k jednotlivým tématům
 • Veškerá témata vysvětlíme na konkrétních příkladech z praxe
 • Aktivně zapojíme studenty všude, kde to bude jen trochu možné. Nechceme, aby pouze seděli a poslouchali. Máme za sebou stovky hodin přednášek, seminářů a kurzů a víme, jak na to.
 • Na závěr studentům ukážeme, jakým způsobem my pracujeme se svými dlouhodobými sny a cíli, a necháme je sepsat a prezentovat si ty své.

Co k tomu potřebujeme?

 • 2 vyučovací hodiny – přednášku je možné v průběhu dne až 3x zopakovat
 • 50 až 60 lidí (2 třídy) na jednu přednášku, ideálně třeťák a čtvrťák
 • Projektor s připojením na HDMI nebo VGA

Jak nás kontaktovat?

 • Nejlépe na info@leapmakers.cz
 • 606 181 922 (Matouš Vinš), 721 936 801‬ (Miky Škoda)

Co na workshopy říkají studenti?

Máme více možností, než nám škola tvrdí a je fajn, že jsou i lidi, kteří nás dnes neodepíšou a podporují až hecují k tomu něco dokázat.
Lída

Abych pravdu řekla moje první reakce byla, že to bude jen další přednáška, která mě moc neoslní, ale opak byl pravdou. Kluci byli úžasní a dokážou si člověka získat i třeba maličkostí. Mě si získali tím, že díky cestování mají nezapomenutelné a nádherné zážitky. No co si budeme, krásné zážitky si nekoupíme a ani je nezažijeme doma!

Natka

Jsem z přednášky opravdu překvapený, ukázala mi hodně. Třeba jsem díky ní napsal svému vzoru, řediteli Regiojetu. A taky jsem začal podnikat s „cestovkou“. DÍKY HOŠI!!

Milan
Dřív jsem nevěděla jaké to je a co obnáší cestování. Kvůli tomu jsem se bála doslova vylézt z domu, díky novým a zajímavým informacím vím, že cestování je zábavné a není se čeho bát.
Natka
Zjistil jsem, že proto, abych mohl podnikat, nepotřebuji být nejlepší, ale nejpracovitější a proaktivní.
Radek

Kdo za přednáškami stojí?

Celý projekt zaštiťuje organizace LeapMakers z.s. Všichni jsme ale nezávislí podnikatelé, tvůrci vlastních projektů, lektoři, cestovatelé a zapálení studenti života. Postupně nás přibývá, představíme proto zatím jen několik z nás.

Linda Nezhybová

Udělala jsem všechno pro to, abych mohla pracovat nezávisle a odkukoliv. Rozjela jsem e-shop Kšandylindy.cz nebo online kurz na výuku psaní všemi deseti Psaní Hravě. O všem, co mě baví, se dělím na blogu Nomadka.cz. Jsem tvůrce. Tvořím projekty, které pomáhají lidem. Online i offline.

Matouš Vinš

Cestuji, píšu o tom v Travel Bibli, natáčím a fotím. Díky digitálnímu nomádství se mi doslova otevřel svět. Můžu pracovat odkudkoliv a naplno toho využívám, už 4 zimy jsem strávil v teple a hodlám v tom pokračovat. Zamiloval jsem se do severního Thajska, Laosu, Íránu a Austrálie, mými vysněnými zeměmi jsou Bhútán a Čína.

Libor Pospíšil

Jsem hrdý skaut, etnograf, dělám kvalitativní výzkumy, pomáhám týmům ve firmách efektivně fungovat a snažím se porozumět. Podílím se na iniciativě Učitel naživoVěřím v klíčový význam osoby učitele v životech dětí a dospívajících a sám moc dobře vím, že skutečný potenciál tohoto vztahu zůstává mnohdy nenaplněn.

Miky Škoda

V 17 letech jsem začal cestovat kvůli představě, že za hranicemi je líp a hledal jsem jiný domov. Po zkušenostech ze 40 zemí jsem pochopil, že jediné, co v České republice chybí, je víra v cokoliv – především v sebe sama a v lidi okolo. To se svými aktivitami jako LowCost Race a LeapMakers snažím změnit.

Adam Štrunc

Jsem podnikavý fantasta a rád zhmotňuji myšlenky. Nyní pracuji na projektu Stubchaser, který řeší problém s nedopalky na ulicích a vyhrál mimo jiné soutěž záměrů Ideathon. Jsem předsedou studentského parlamentu a pořádám studentské párty na podporu charitativních projektů. Miluji poznávání čehokoliv nového.

Jiří Martišek

Strávil jsem půl roku v Asii jako digitální nomád a pracoval při tom online na projektu Psaní Hravě. Díky němu jsem se naučil spoustu věcí o podnikání. Aktuálně koučuji a vedu workshopy založené na metodice NLP, kde mimo jiné učím účastníky kvalitně naslouchat druhým nebo pracovat s emocemi. Na střední škole mi chyběl rozhled a sebedůvěra, proto podporuji rozvoj těchto kvalit v současných studentech.

Jan Macháček

Před 4 lety jsem tak trochu omylem odletěl do Indie a najednou se začaly dít věci. Místo flákání po sídlišti jsem začal cestovat, přednášet o tom a budovat web Cestolet. Chci lidem ukázat, že cestování není žádná velká věda a že je to ta nejlepší investice do života. Není třeba čekat tak dlouho, jako jsem čekal já.

Máte zájem o přednášku? Napište nám